17 Haziran 2012 Pazar

YAŞ İZLERİNİ MAKYAJ KAPATMANIN SIRLARI!


YAŞ İZLERİNİ MAKYAJLA KAPATMANIN SIRLARI


Zamanda yolculuk mümkün olsaydı, kadınların çoğu geçmişe gidip, ciltlerini yenilemiş, gençleştirmiş dönmek isterlerdi. Bu mümkün oluncaya kadar makyajda ışık ve gölge oyunlarıyla daha diri görünmekten başka çare yok şimdilik...
Eğer daha az yorgun görünmek istiyorsanız:
* Bazı renkleri kullanmaktan kaçınmanız gerek.
* Işık gölge oyunlarıyla sarkmış göz kapaklarını gizlemeniz çok kolay.
* Kırışıkları gizleyen, sarkmaları anında toplayan bazı özel kozmetikler sizin için üretildi, edinin.
* Sedefli tonları, kırışık olan yere uygulamaktan kaçının.
Yaş aldığınızı düşünüyorsanız nasıl makyaj yapmalısınız?
1) Unutmayınız ki cildinizin doğal renginden daha "koyu" seçilmiş bir fondöten sizi daha yaşlı gösterir. Bronzlaştırıcı pudralar,kahverengi tonu allıklar, yüzdeki çukurları daha da derin gösterir. Yani bu şu demek oluyor: Lütfen kahverengileri,oranj tonları yanakta ve tende kullanmayınız. Yaşlı olursunuz.Fondöteninizi pembe tonlardan seçerseniz daha neşeli bir yüz elde edersiniz. Sarı içeren bejlerden uzak durun.
Öneri: Allıkta yavruağzı, somon, gülkurusu, şeftali, nar renkleri daha canlı bir yüz yapar. Şeker pembesi seçmeyin, içindeki gizli mavi yorgunluğu gizliden vurgular.
2) Sürüldüğü anda derinin ince kırışıklarının arasını dolduran ve cildi toparlayan fondötenler var. Aynı zamanda makyaj öncesi derin kırışıkların üzerine sıkılan, alın,göz kenarı ve ağız kenarındaki çizgileri gizleyen ürünler var. Hatta yanakları daha dolgun yapan, dudakları daha diri tutan "anında etkili" birçok kozmetik var. Deneyin, fondöteni sürer sürmez yüz ifadenizin daha rahatladığını gizli bir elin deriyi pürüzsüzleştirdiğini aynada göreceksiniz.
Öneri: Önce kırışık doldurucunuzu sürün. Birkaç dakika bekledikten sonra fondöteni sürün. Ardından gözaltı kapatıcısını uygulayın ve tüm yüzü ince bir tül gibi toz pudrayla sabitleyip göz makyajına geçin.
3) Yaşla dişler de doğal beyazlığını kaybeder. Dişler ne kadar aydınlık,beyaz ve lekesiz ise o kadar diri bir gülüş ve ağız olur. Daha genç bir ağız için kahverengi,kakao, bordo, gri ton hakim olan ve mor bazlı rujlardan kaçının. Bu renkler dişlerinizi sarı, dudaklarınızı hastalıklı gibi gösterir.
Öneri: Kırık mat pembeler, sedefli portakal renkleri, açık nar çiçeği, somon renkleri seçerseniz, yaşla incelen dudaklar daha dolgunca ve neşeli duracaktır.
4) Göz altları yaş aldıkça rengi koyulaşan ve çökükçe duran bir bölge! Çoğunlukla yaşı ele verir. Göz altlarını "ince" yapılı, yağlı olmayan bir kapatıcı ile kapatın ve çok hafifçe, toz pudrayı fırça yardımıyla gezdirip sabitleyin. Fazla pudra kırışıkları daha da belirginleştirir. Az sürerseniz de "krem" yapıdaki kapatıcı gözaltı çizgilerine dolar ve bir iki saate tüm çizgiler daha da görünür olur. Kapatıcının rengi "beyaz" değil, kırık bej veya fildişi tonlarında olması gerekiyor. Sizin cilt tonunuzdan 2 ton açık. Beyaz sürerseniz morluk daha da belirgin olacaktır. Göz altına sedefli hiç bir ürün kullanmayın. Sedef, kırışığa ışığı çekip yorgun göz altını daha da belirginleştirir.
Öneri: Gözaltı kapatıcısını sürerken silme hareketi yapmayın. Küçük dokunuşlarla,göz pınarından dışında doğru yayın. Gözün pınarıyla burunun birleştiği nokta yaşlandıkça çukurlaşan bir bölgedir ve yüzü yorgun gösterir. Bu bölgeye de kapatıcınızı dokundurursanız, çukur ışığa dönecek ve bakışlarınız aydınlanacaktır
5) Dudak çevresini kalemle,hele hele rujdan "daha koyu" kalemle belirlemek yaşlı gösterir! Ağız kenarlarındaki kırışıklara kolayca ruj kaydığından,yaş aldıkça ruj yapısını da farklı seçmeniz gerekir. Yağlı,yumuşak, sıvı rujlar,iyidir hoştur, dudağı nemli tutar ama kolayca dudak dışındaki çizgiye de çıkar,kirli bir görüntü olur. Rujlarınızı pudralı olanlardan seçin. Fırça yardımıyla sürün ki dudak kat yerlerinin arasında tabaka oluşturmasın ve daha doğal dursun...
Öneri: Ruj sürmeden önce mum bazlı bej bir kalemle dudak konturunu dudak hattının dışından çizin. Bu, rujun kaymasını da önler.
6) Yaşla, göz kapakları da daha yorgundur. Sarkmanın olduğu yere, göz bitimindeki çukura farla gölge rengi uygulayarak sarkık kapağı gizleyebilirsiniz. Bunun için içinde sedef olmayan renklerden, "mat" farlar seçmelisiniz. Füme, lacivert, koyu kahve, haki yeşil, vizon rengi olabilir.Mürdüm eriği rengi de gölge olarak kullanılabilir ancak içinde mavi olan canlı "mor" ve kırmızıya bakan bordoları kullanmayın. Ağlamaklı bir ifade yapar.Maskarayı da kirpikleri dışa,yan tarafa çekerek sürün.
Öneri: Göz kuyruğuna doğru gelen sarkık deriyi gölge farla gizledikten sonra, kaş altındaki tümseğe aydınlık bir far sürerseniz kaş daha kalkık,dolayısıyla göz daha çekik duracaktır. Sedefli fildişi,su pembesi, altın bej ışığı toplayan renklerdir.
7) Yaş aldıkça kaşlar da seyrekleşir. Kaş seyrekleştikçe hanımlar kalemle daha koyu çizerler. Koyu ve keskin hatlı kaşlar sert ifade verir. Kaşlarınızı gür göstermek istiyorsanız kaş farlarından saçınızın rengine uygun olanı seçin ve farla seyrelmiş kaşları doldurun. Yüz ifadesi daha sakin, daha yumuşak olacak,kaşlarınız da gayet yerli yerinde kendini belli edecektir.
Öneri: Kaşın şeklini farla belirledikten sonra, isterseniz yeni nesil kozmetiklerden kaş maskarası ile yukarı doğru kılları boyayabilirsiniz.
8) Yaşlı yüzler için en etkili yüz germe şekli de saçları kulak üzerinden yukarı doğru çekip, sıkıca tepede toplamaktır. Gevşeyen yüz derisi yanaklardan yukarı gerileceğinden çok iyi bir lifting etkisi yapar. Topuz,gergin toplanmış saçı sevmiyorsanız tepeden ilave edeceğiniz küçük bir postiş ile saç şeklinizi omuzlara dökülen bir modele dönüştürebilirsiniz.
Öneri: Çoğu aktristin yaptığı bu küçük saç germe hilesiyle, çene ve gıdı sarkmalarını görünmez kılabilirsiniz.
Anında kırışık gideren ürünler:
Lancome - Teint Renergie lift fondöten
Chanel - Vitalumiere saten smoothing fondöten çizgi silici
Max Factor - Ageless Elixir kırışığı anında kapatan fondöten
Giorgio Armani - Designer Shaping Cream Foundation cildi sıkılaştıran fondöten
Clarins - Teint Multi Regenerant Extra Firming Foundation anında yüzü sıkılaştıran fondöten
Tri-aktiline - Anında kırışık içini doldurucu kozmetik
Filextra - Anında deriyi toparlayıcı sıkılaştırıcı kozmetik
Exten 10 - Anında yüzü toparlayıcı kozmetik
Wonderlift - 60 saniyede kırışık giderici kozmetik
Diva Deva Reverse - Anında kırışıklık giderici krem
Epilift - Anında kırışık açıcı serum
Nuxe Aroma-Vaillance® Express - Derin Kırışık Doldurucu Roll-on
Kiehl’s - Double Strength Deep Wrinkle Filler anında çizgi doldurucu
Sephora - Wrinkle filler anında çizgi silici
Roc - Deep Wrinkle Filler
Instantly Young - Wrinkle Filler 15 dakikada kırışık doldurucu
Vichy - Flexilift Teint Kırışıklıkları düzelten fondöten

Ayşenur Yazıcı
Bu yazı ayşenur hanıma aittir lila kutudan alıntıdır benim büyük bir ilgiyle okuduğum güzellik sırları bölümünden alıntıdır.çok güzel bir yazı olmuş o yüzden  paylaşmak istedim..
sevgiler
 işte bu da linki http://www.lilakutu.com/lilasirlar

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...